Haber

Donald Trump cinsel tacizle suçlanıyor: Dava New York’ta başlıyor

Başkanlık yarışında üçüncü kez Cumhuriyetçi aday olduğunu açıklayan Donald Trump, bu kez cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanıyor. Salı günü New York’ta Manhattan Federal Mahkemesi’nde başlayan davayı açan eski köşe yazarı E Jean Carroll’un avukatı Shawn Crowley, müvekkilinin o günlerde olayı arkadaşlarına anlattığını vurguladı.

79 yaşındaki Carroll, Trump’ın kendisine 1990’larda Manhattan’daki bir mağazada cinsel tacizde bulunduğunu söylüyor. Trump iddiayı reddediyor. Trump’ın avukatı, duruşmada yaptığı açılış konuşmasında, Carroll’ın suçlamasına dair hiçbir kanıtı olmadığını belirterek, “‘İnanılmaz bir şeye inanır mısın?’ sorusuna dayanıyor” dedi.

CİNSEL DEĞERLENDİRME KOZUNU KABUL EDEN TANIKLAR ARASINDA İKİ KADIN VAR

Avukatı, Carroll’ın da mahkemede ifade vererek yaşadıklarını anlatacağını, tanıklar arasında Bergdorf Goodman mağazasının iki çalışanı, Carroll’ın kız kardeşi ve Trump tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia eden iki kadının daha bulunduğunu söyledi. Dünkü duruşmada yargıç, Trump’ın avukatlarından eski liderin bu hafta sonuna kadar bazı duruşmalara katılıp katılmayacağına açıklık getirmelerini istedi. Buna göre mahkemede güvenlik açısından hazırlık yapılması gerektiğini kaydetti.

Carroll davayı kazanırsa şimdiye kadar yirmiden fazla tezi gündeme getirilen Trump, ilk kez cinsel saldırıdan hukuken haksız bulunacak. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu