Haber

Hatay’da 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

6 Şubat 2023 tarihinde saat 04:17 sıralarında Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremden başta Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere çevre iller de etkilendi.

Daha sonra meydana gelen 100’den fazla ve 6,6’ya varan artçı depremin ardından, saat 13:24 sıralarında AFAD verilerine göre 7,6 büyüklüğünde (7,7 olarak revize edildi), Kandilli Rasathanesi verilerine göre 7,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Hatay’da büyük deprem oldu!

Hatay Büyükçat-Samandağ merkezde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Veriler Kandilli Rasathanesi’ne aittir. Ayrıca bölgede yaşayan çok sayıda kişi, büyük çaplı bir depremin meydana geldiğini ve uzun sürdüğünü doğruladı.

6.4 büyüklüğündeki depremin ardından 5.8, 5.6, 3.2 ve 4.0’lık (bazıları henüz tarafımızca teyit edilmemiş) artçı sarsıntıların yaşandığı söyleniyor. Ayrıca bölgedeki gazeteciler, depremde yıkılmayan ancak hasar gördüğü tespit edilen ve tahliye edilen çok sayıda binanın yıkılarak moloz haline geldiğini belirtiyor.

Depremrapor: Ölen, yaralanan, kurtarılan, çalışan ve yıkılan bina sayısı [Güncel]

Haberler güncelleniyor…

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

cekmekoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu