Haber

Missouri’de Hükümlü Tutuklu Pentobarbital Enjeksiyonla Öldürüldü

Yetkililer, 42 yaşındaki Michael Tisius’un Bonne Terre’deki eyalet hapishanesinde ölümcül bir pentobarbital enjeksiyonu yapıldığını ve saat 18:10’da hayatını kaybettiğini açıkladı.

“İŞLEDİĞİM SUÇLARDAN PİŞMAN OLUYORUM”

22 Haziran 2000’de Randolph County Hapishanesinde gardiyanlar Leon Egley ve Jason Acton’u öldürmekten suçlu bulundu. Tisius yaptığı son yazılı açıklamada “daha iyi bir adam olmak için” çok çalıştığını ve işlediği suçlardan pişmanlık duyduğunu söyledi. Michael Tisius “Üzgünüm. Sona geldiğim için değil. Çünkü gerçekten üzgünüm.” söz konusu.

AVUKATLAR HUKUKUN İHLALİ KARARI VERDİ

Tisius’un avukatları, ABD Yüksek Mahkemesinden, bir mahkumiyet duruşmasındaki bir heyet üyesinin okuma yazma bilmediğini ve Missouri Maddelerini ihlal ettiğini ileri sürerek, temyiz üzerine infazın durdurulmasını talep etti. Mahkeme Salı öğleden sonra bu talebi reddetti. Yüksek Mahkeme daha önce Tisius’un affedilmesi gerektiğine dair başka bir iddiayı, cinayetler sırasında şu anda 19 yaşında olduğu için reddetmişti.

18 YAŞININ ALTINDA İNFAZ YASAKTIR

2005 tarihli bir Yargıtay kararı, suçları işlendiğinde 18 yaşından küçüklerin infaz edilmesini yasaklıyor. Avukatları, cinayetler işlendiğinde 19 yaşında bile olmayan Tisius’un cezasının şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezasına çevrilmesi gerektiğini savunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu