Yaşam

ABD’li şarkıcı Lizzo ‘cinsel taciz’le suçlandı

Lizzo olarak bilinen Amerikalı müzisyen, yazar, oyuncu ve müzisyen Melissa Viviane Jefferson, eski üç dansçısı tarafından “taciz”, “ayrımcılık” ve “saldırı” suçlarından dava edildi.

Arianna Davis, Crystal Williams ve Noelle Rodriguez’in avukatları aracılığıyla yapılan açıklamada davacılar, Lizzo’nun “diğer olayların yanı sıra cinsel, dini ve ırksal taciz, engelli ayrımcılığı ve saldırı” işlediğini de iddia ettiler.

UZUN ZAMANDIR ÜCRETLER ÖDENMEDİ

Mahkeme dosyasına göre sanatçı Lizzo ve ekibi, Amsterdam’daki bir konserin ardından şehrin ünlü Red Light semtindeki bir kulüpte müstehcen bir gösteriye katıldı.

Avukatlara göre Lizzo, dansçılarını sırayla striptizcilere dokunmaya davet etti. Gösteri sırasında müzisyenin, ekibinin bir parçası olan Arianna Davis’e kulüpte performans sergileyen çıplak kadınlardan birinin göğüslerine dokunması için baskı yaptığı iddia edildi.

Ayrıca Lizzo’nun dansçılarından birine son zamanlarda kilo alması nedeniyle hakaret ettiğine dair bir tartışma da vardı. Dans ekibinin başkanı Shirlene Quigley, “müstehcen yorumlarda bulunmakla” suçlanıyor. Davacılara göre dansçıların bedellerinin uzun süredir ödenmemesi de ayrı bir tartışma konusu.

Lizzo, bu yılın başlarında “About Damn Time” adlı parçasıyla “Yılın Parçası” kategorisinde Grammy Ödülü kazandı. Dördüncü stüdyo albümü Special (2022) için yaptığı dünya turu geçen ay sona erdi.

“Irkçılık ve homofobi ile mücadele etmeye kararlı” olduğunu öne süren müzisyen, bu suçlamalara yanıt vermedi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu