Haber

İngiltere Başbakanı Sunak depremzedeler için bağışta bulundu

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, merkezi Kahramanmaraş olan Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için atkı, bere ve battaniye bağışladı.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, University College London’s Turkish Society öğrencileri tarafından başkent Londra’da kurulan bağış merkezini ziyaret etti. Sunak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için atkı, bere ve battaniye bağışlayarak yardım kolilerinin hazırlanmasına katkıda bulundu. Toplanan yardımlar önümüzdeki günlerde Türkiye ve Suriye’ye ulaştırılacak.

University College London Türk Derneği öğrencilerine yardımlarından dolayı övgüde bulunan Sunak, “Aslında bu trajedinin boyutlarını anlamak gerçekten çok zor. Bir baba olarak anne ve babaların küçük çocuklarını enkaz altında bulmaya çalışmaları yürek parçalayıcı.”

Sunak, deprem günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak İngiltere’nin Türkiye’ye ve halkına İngiltere’nin sarsılmaz desteğini taahhüt ettiğini söyledi. İngiltere de bugün 77 kişilik arama kurtarma ekibini Gaziantep’e teslim etti. – MANCHESTER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu