Haber

Kastamonu Valisi ve Milletvekilleri Sarımsak Tarlasında Çiftçileri Ziyaret Etti

Kastamonu Valisi Avni Çakır ile AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Fatma Serap Ekmekci ve Halil Uluay, Taşköprü ilçesindeki sarımsak tarlasında çiftçileri ziyaret etti.

Ayvalı köyünde sarımsak hasadı yapan çiftçileri ziyaret eden Çakır, Ekmekçi ve Uluay, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Çakır, sarımsak hasadına eşlik etmek istediklerini belirterek, “Taşköprü’de bayram havasında sarımsak hasadı yapılıyor. Bir yıldır Taşköprü ve Kastamonulular hasadın hasadını bekliyor. Taşköprü sarımsağı coğrafi işaret belgeli ürünümüz. Adeta Kastamonu’nun tanıtımı en üst seviyede. Kalitesiyle sadece Türkiye. Türkiye’de değil dünyada ayrı yeri var. Hasadımız çiftçimize ve bölgemize hayırlı olsun.” söz konusu.

Ekmekçi ise bu topraklarda sarımsağın toprak sevgisinin asırlar öncesine dayandığını vurgulayarak, “Burada en büyük teşekkürü kadınlarımız hak ediyor. Baştan ekiyorlar, başka işlemler yapıyorlar, sarımsağı gelin saçı gibi örüyorlar. Bu nedenle emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Hasadımız bereketli olsun.” dedi.

Programa Taşköprü Kaymakamı Bekir İhtimam, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet İpek ve kurum amirleri katıldı.

gumushacikoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu