Haber

İstanbul’da ‘özel’ buluşma! Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu planı suya düştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na kurultayda divan başkanlığı yapma teklifinde bulundu.

İmamoğlu’nun teklife olumlu baktığı ancak bazı şartları olduğu öğrenildi.

“KONSEY BAŞKANI OLMAK BENİM GÖREVİMİ DEĞİŞTİRMEZ”

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından akşam saatlerinde İstanbul’da 196 delegeyle toplantı yaptı. “Konsey Başkanı olmam pozisyonumu değiştirmez. Sokağın sesini görmezden gelemeyiz. “Ben açıkça Özgür Özel’i destekliyorum.”söz konusu.

“PERSONEL KEMAL BEY’E GOL ATTIRDI”

Gelişmelere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li gazeteci Şaban Sevinç şunları söyledi: “İmamoğlu oyunu bozdu… Kadrosu Kemal Bey’e kendi kalesine gol attırdı…”dedi.

“SÖZLEŞMEYE OYUN OYNAMAYACAK GİRİYOR”

İmamoğlu’nun delegelerle görüşmesinin ardından CHP Lider Adayı Özgür Özel ile bir araya gelerek ‘değişim’ konusunu ele aldığını belirten Sevinç, şunları yazdı:

“Sonuç olarak Divan Başkanlığı’nı teklif etmesi durumunda ‘İmamoğlu’nu tarafsız alana çekerek değişim ateşini söndürmeyi’ planlayan Kemal Bey ve ekibi kendi kalesine gol attı. İmamoğlu’nu Kemal’e çekmeye çalışanlar Bey’in tarafı ortada kaldı. Divan Başkanı Ekrem Bey olduğu için kongre atmosferinden gelenler Kemal Bey avantajını kaybetti! Şimdi Kılıçdaroğlu kongreye daha dezavantajlı bir şekilde gidiyor ve bir sonuç alamıyor. oyun.”haber-yenipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu